Technologia

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen 4™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu - inaczej niż w przypadku na przykład derma-rollerów. Posiada największą szybkość nakłuć, aż 1920 nakłuć na sekundę. Dzięki temu mamy krótki czas zabiegu, mniejszy ból i większy komfort dla pacjenta. Każdy kartridż posiada specjalny czip uniemożliwiający jego ponowne użycie co daje gwarancję, że zabieg jest wykonywany za każdym razem na nowym, sterylnym pakiecie. Igły w kartridżach są molibdenowe, dzięki czemu są bardzo cienkie i nie wywołują reakcji alergicznych.

Efekty

Dermapen 4™stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsacyjnych igieł ułatwiającym dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego co poprawia gęstość, elastyczność i odżywienie skóry, redukuje rozstępy i blizny potrądzikowe, a także przebarwienia.

Zabieg

Zabieg trwa około 15-20 minut. W trakcie widoczne jest równomierne zaczerwienienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach możesz już cieszyć się efektami terapii Dermapen 4™. Rekomendowana ilość zabiegów to 4-6 w odstępach 3-6 tygodni. Zależy od rodzaju Twojej skóry, problemu, z którym się zgłosiłeś oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.